Sourcing Hungary kft.
Sourcing Hungary kft. webhelyen lett közzétéve (https://www.sourcing.hu)

Címlap > Heti lapszemle - 47. hét

Heti lapszemle - 47. hét

2019. december 2., hétfő

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal

 

 

 

Tárgyalni kezd az Opus és az MVM a Mátrai Erőmű eladásáról

Tárgyalásokat kezd az Opus Global a Mátrai Erőmű eladásáról – olvasható a BÉT-en közzétett közleményben. Egyelőre egy szándéknyilatkozatot írtak alá az MVM-mel, mint potenciális vevővel.

Tovább a teljes cikkre... [1]

 

Minden egy őrült fogadással kezdődött: új világcsúcsra tör a Tesla

A Tesla 2017-ben Ausztráliában telepítette a világ legnagyobb lítiumion-akkumulátorát. Most azt tervezik, hogy 50 százalékkal megnöveik az akkumulátor-rendszer kapacitását.

Tovább a teljes cikkre... [2]

 

Lengyelország nem vesz több orosz gázt

Lengyelország bejelentette, hogy 2022 végétől nem vesz többet orosz gázt a Gazpromtól, mert nem szorul rá.Lesznek olcsóbb forrásai egyrészt amerikai és katari cseppfolyós gázból, másrészt a megépülő vezetéken keresztül norvég gázból. Ennyi volt, eddig tartott az orosz zsarolási potenciál meg energiafüggésen keresztüli csicskáztatás, huss, vége van, mint a botnak. Esetleg persze szóba állnak majd velük, ha mélyen leviszik az árat, mert nyilván nem szeretnének belefulladni a tengersok gázba: a piacok összenyitásával a vevő lesz az úr és nem az eladó.

Tovább a teljes cikkre... [3]

 

  • Facebook
  • Jogi nyilatkozat
  • Oldaltérkép
  • © Copyright 2025, Sourcing Hungary Kft.
  • RSS
  • Készítette:festhor.com

Forrás webcím: https://www.sourcing.hu/aktualis/heti_lapszemle_47_het_0

Hivatkozások
[1] https://www.portfolio.hu/uzlet/20191120/targyalni-kezd-az-opus-es-az-mvm-a-matrai-eromu-eladasarol-407687
[2] https://www.portfolio.hu/uzlet/20191119/minden-egy-orult-fogadassal-kezdodott-uj-vilagcsucsra-tor-a-tesla-407539
[3] https://alapblog.hu/lengyelorszag-nem-vesz-tobb-orosz-gazt/