Sourcing Hungary kft.
Sourcing Hungary kft. webhelyen lett közzétéve (https://www.sourcing.hu)

Címlap > Heti lapszemle - 24. hét

Heti lapszemle - 24. hét

2021. június 24., csütörtök

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitások

 

 

 

 

Az ALTEO új energiatárolója egyszerre két problémára is megoldást jelenthet

Egymás után állnak elő a nagy energetikai szereplők a saját fejlesztéseikkel az időjárásfüggő megújuló energiatermelők villamosenergia-rendszerek optimalizálására. Legutóbb az ALTEO jelentette be, hogy egy olyan különleges rendszert alakítottak ki, mely nagy teljesítményű, energiatárolóra optimalizált akkumulátorok mellett már megfelelő teljesítményre nem képes, de még releváns kapacitással rendelkező elektromos autókhoz gyártott akkumulátorokat is alkalmaz. (Forrás: nrgreport.com)

Tovább a teljes cikkre... [1]

 

Három hónapot is csúszhat a Baltic Pipe gázvezeték befejezése

Folytatódnak a norvég gázt Dánián keresztül összekötő Baltic Pipe gázvezeték építési munkálatai a hónap elején bejelentett ideiglenes leállás után, de a befejezésben csúszás várható - közölte szombaton az Energinet dán hálózatüzemeltető. (Forrás: nrgreport.com)

Tovább a teljes cikkre... [2]

 

Magyar koordinációval indult el a villamosenergia-piacokat összekapcsoló uniós projekt

Sikeresen elindult az Interim Coupling kezdeményezés, vagyis az Európai Unió legnagyobb olyan projektje, ami a német-osztrák-lengyel-cseh-szlovák-magyar-román másnapi időtávú villamos energia piac-összekapcsolását valósítaná meg – számolt be a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) közleményében. (Forrás: nrgreport.com)

Tovább a teljes cikkre... [3]

 

Nőtt a zöldáram súlya

A megújuló energiaforrásokból termelt villamos energia bruttó mennyisége tavaly 17,7 százalékkal, a hő mennyisége pedig 3,7 százalékkal nőtt a 2019-es adathoz képest a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint.  (Forrás:  vg.hu)

Tovább a teljes cikkre... [4]

 

Ingyenáramot Pakson sem érdemes termelni

Vasárnap megismétlődött, ami egy hónapja történt, és ami egyre gyakoribb lesz: a hazai áram-nagykereskedelemben kialakult árak nem érték el egyes erőművek önköltségi szintjét sem.  (Forrás:  vg.hu)

Tovább a teljes cikkre... [5]

 

 

 

 

 

  • Facebook
  • Jogi nyilatkozat
  • Oldaltérkép
  • © Copyright 2025, Sourcing Hungary Kft.
  • RSS
  • Készítette:festhor.com

Forrás webcím: https://www.sourcing.hu/aktualis/heti_lapszemle_24_het_2

Hivatkozások
[1] https://nrgreport.com/cikk/2021/06/14/az-alteo-uj-energiataroloja-egyszerre-ket-problemara-is-megoldast-jelenthet
[2] https://nrgreport.com/cikk/2021/06/21/harom-honapot-is-csuszhat-a-baltic-pipe-gazvezetek-befejezese
[3] https://nrgreport.com/cikk/2021/06/19/magyar-koordinacioval-indult-el-a-villamosenergia-piacokat-osszekapcsolo-unios-projekt
[4] https://www.vg.hu/vallalatok/energia/nott-a-zoldaram-sulya-3842009/
[5] https://www.vg.hu/vallalatok/energia/ingyenaramot-pakson-sem-erdemes-termelni-3838829/