Sourcing Hungary kft.
Sourcing Hungary kft. webhelyen lett közzétéve (https://www.sourcing.hu)

Címlap > Nem „kérte vissza” engedélyét az Emfesz

Nem „kérte vissza” engedélyét az Emfesz

2011. március 20., vasárnap

"Az EMFESZ a felhasználói elszámolások mielőbbi befejezésére koncentrál" – indokolja közleményében a társaság azt a tényt, hogy a március 16-án lejárt határidőre nem adta be a Magyar Energia Hivatalhoz (MEH) gázkereskedelmi engedélye felfüggesztésének felülvizsgálati kérelmét.

Még egy ideig biztosan távol marad a magyar gázpiactól az EMFESZ Kft. A valaha volt legnagyobb magyar versenypiaci gázkereskedő közleményében tudatta, hogy jelenlegi operatív működésének elsődleges célja és prioritása, hogy a szükséges elszámolásokat a lehető legrövidebb időn belül befejezze korábbi felhasználóival. Ennek keretében jelentős erőfeszítéseket tesz kintlévőségeinek behajtására és a még folyamatban lévő pénzügyi folyamatainak lezárására.

A vállalati működés gazdasági stabilitását biztosító teljes pénzügyi elszámolás teljesítéséig ezért az EMFESZ nem kéri a Magyar Energia Hivataltól a gázkereskedelmi engedélyének felfüggesztésére vonatkozó határozatának felülvizsgálatát.

A fizetési gondokkal küszködő társaság engedélyét januárban függesztette fel a MEH, 90 napra, mert előtte nem sokkal az FGSZ Földgázszállító Zrt. megtagadta a neki többmilliárd forinttal tartozó kft. gázának további szállítását. A MEH döntésével automatikusan életbe lépett a valamely gázkereskedő ellehetetlenülése esetére hozott szabályozás, amelyet a köznyelvben lex EMFESZ-ként emlegetnek, mert már a megfogalmazását is a cég körüli nehézségek tették szükségessé. A MEH a kft. ügyfeleit a január 13-i tenderen úgynevezett végső menedékes szolgáltatók között osztotta szét. Az Energia Hivatal 60 napot adott a cégnek arra, hogy rendezze sorait, és „visszakérje” gázkereskedői engedélyét. Most, hogy ezt az adott határidőre az EMFESZ nem tette meg, a MEH vissza fogja vonni a gázkereskedői engedélyét, mégpedig a felfüggesztés lejárta utáni legelső gáznapi hatállyal.

Forrás: 
energiainfo.hu [1]
  • Facebook
  • Jogi nyilatkozat
  • Oldaltérkép
  • © Copyright 2025, Sourcing Hungary Kft.
  • RSS
  • Készítette:festhor.com

Forrás webcím: https://www.sourcing.hu/aktualis/nem_kerte_vissza%E2%80%9D_engedelyet_az_emfesz

Hivatkozások
[1] http://www.energiainfo.hu