Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

818 millió forintos megtakarítás a Sourcing által szervezett őszi csoportos beszerzésekben

2013 őszén több csoportos energia beszerzés zárult kiemelkedő sikerrel mind a versenyszférában, mind az állami szektorban. Az őszi csoportokban több mint 100 millió kWh villamos energia és 11 millió m3 földgáz energia került kalapács alá.  A beszerzéseket lebonyolító Sourcing Hungary Kft. által szervezett csoportos energia beszerzésekben a tagok, az együttes fellépésből származó előnyök és a nagyobb verseny eredményeképpen 818 millió forintos megtakarítást értek el. A kialakított csoportokban a csatlakozó tagok között városokat, felsőoktatási intézményeket, kisvállalatokat és nyomdákat is köszönthettünk. 

Versenyszféra tekintetében a Magyar Energia Beszerzési Közösség keretein belül történt mind a földgáz, mind a villamos energia csoportos beszerzések. A piacon kialakult helyzetnek és a kirívóan magas számú jelentkezőnek köszönhetően hatalmas sikert könyvelhettek el a csatlakozók mindkét energia nem tekintetében. A beszerzésekhez 217 kis és középvállalat, intézmény, egyéb szervezet csatlakozott, akiknek összesen több mint 297 millió HUF megtakarítást sikerült elérni.

Decemberben szintén nagy sikerrel zárult a Nyomda- és Papíripari Szövetség és CSAOSZ energia beszerzési társulásához csatlakozó ajánlatkérők a Sourcing Hungary Kft. segítségével szervezett villamos energia csoportos beszerzése a 2015. évre. A 11 csatlakozó tag több mint 6 GWh éves villamos energia mennyisége került versenyeztetésre. A jó időzítést és a mennyiségi portfólióhatást kihasználva a 2015. évre 11.357.600 Ft (10,36%) megtakarítást sikerült elérni a csoport számára a 2014. évi szerződéses kondíciókhoz képest. A csatlakozó tagoknak a saját hatáskörben érkeztetett egyedi ajánlatokhoz képest is 0,60-1,00 Ft/kWh (3,0 – 3,5 EUR/MWh) megtakarítást értünk el, mely 4,0 % - 6,45% megtakarítást jelentett!

A csoportos közbeszerzések is elsöprő sikerrel záródtak mindkét energia nem esetében. Villamos energia tekintetében Isaszeg Város Önkormányzatának gesztorállásával (30 GWh), Fonyód Város Önkormányzatának gesztorállásával (20,5 GWh), valamint a felsőoktatási intézmények (31,5 GWh) csoportja – a Szent István Egyetem által gesztorálva bonyolódtak le közbeszerzési eljárásként a Sourcing Hungary Kft. segítségével. December hónapban szintén nagy sikerrel zárult a Törökbálinti Városgondnokság Konzorciumának földgáz energia (4 millió m3) közbeszerzési eljárása. Az eljárás tagjait elsősorban a 6 hónapos felmondással rendelkező Ajánlatkérők adták. A közbeszerzésben szereplő tagok részére a csoportos közbeszerzések összesen 510 millió forint megtakarítást eredményeztek, mely az állami költségvetésből gazdálkodó szervezetek eredményesebb működését segíti.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. és 62 állami tulajdonú társaság is a 2014. évre vonatkozóan közös közbeszerzés alapján szerezte be a villamos energiát, összesen 266 GWh-t. A csoportos közbeszerzések célja, hogy a társaságok a felhasznált energia beszerzési árának csökkentése mellett egységes, átlátható és a társaságok számára kedvező szerződéseket írhassanak alá. A közös versenyeztetés eredményeként minden résztvevő egységes szerződést írt alá a szolgáltatókkal, ugyanakkor a résztvevők fogyasztását egy portfóliószinten közös toleranciasávon belül kezelik a kereskedők. Jelentős eredmény továbbá, hogy a közös villamos energia közbeszerzések jelentős megtakarításokat jelentenek.

„A csoportos tenderek sikeressége bizonyítja, hogy ezen az úton hasznos továbblépni, hiszen felelős tulajdonosként célunk a takarékos gazdálkodás megvalósítása.” – mondta Márton Péter, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója.