Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Állami bankon keresztül hozzák létre az új közműszolgáltatót

Megjelent a közlönyben az új állami közműszolgáltatóval kapcsolatos feladatok megszervezésére vonatkozó határozat. A dokumentum összesen hat pontban rögzíti az előkészületeket, amelyek lényege, hogy az MFB keretein belül, a Főgáz vázán hoznák létre az új nemzeti közműszolgáltatót. 

A megjelent kormányhatározat hat pontban rögzíti a feladatokat. A határozat egy többlépcsős értékesítési sor tervét fogalmazza meg, amelynek végén az Főgáz Zrt. teljes egészében az MFB tulajdonába kerül.
Első lépésként az Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek kell megvásárolnia a Főgáz többségi részvénycsomagját a Fővárosi Önkormányzattól. Ennek határideje október 10., felelősei a nemzetgazdasági miniszter, a nemzeti fejlesztési miniszter és a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A második lépésben ez a részvénycsomag az MNV-től a Magyar Fejlesztési Bankhoz kerül, méghozzá a határidő szerint közvetlenül az első lépés lezárását követően.
A harmadik lépés az Magyar Villamos Műveknél lévő kisebbségi részvénycsomag átvételéről rendelkezik, ami által a Főgáz teljes egészében az MFB-hez kerülne. Ezt az év végéig kell előkészíteni.
A negyedik pontban a fenti tranzakciókhoz szükséges feltételek, jogszabály-változtatások megtételét rögzíti a határozat, amelyben a fejlesztési miniszter, a Miniszterelnökség minisztere és az igazságügyi miniszter kapott megbízást.
Az ötös pont arról határoz, hogy meg kell vizsgálni a villamosenergia-piac egyetemes szolgáltatói részére történő belépés lehetőségét, míg a hatodik pont a távhőszolgáltatási piacra nézve határoz meg hasonló feladatokat. Az árampiac esetében december végi, míg a távhőpiaccal kapcsolatban január végi határidőt szabtak meg.