Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Heti lapszemle - 33. hét

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal

 

 

 

Szél- és naperőművek fedezték a globális energiafelhasználás 10 százalékát

A szél- és a naperőművek 2020 első felében a világ villamosenergia termelésének 10 százalékát állították elő. A szélből és a napenergiából származó energiatermelés 2020 első felében 14 százalékkal nőtt, szemben a 2019-es azonos időszakkal, míg a szénüzemek termelése 8,3 százalékkal esett vissza – közölte az Ember nevű független klimatudosokból álló szervezet. A Reuters hírügynökség tájékoztatása szerint a jelentésben a kutatók rávilágítottak arra is, hogy ennél sokkal nagyobb változásokra lesz szükség, ha az aláírók tartani akarják a 2015-ös párizsi éghajlati megállapodásban kitűzött célok teljesítését.

Tovább a teljes cikkre...

 

Csak három EU-ország nem épít új szélerőműveket 2030-ig, Magyarország az egyik

Megduplázódhat 2030-ig az Európai Unióban telepített szélerőmű kapacitás nagysága, de a 2050-es klímasemlegességi cél eléréséhez ennél is gyorsabb növekedésre lenne szükség. A következő évtizedben csak három ország nem tervez új turbinákat telepíteni, köztük Magyarország, így még hátrébb csúszhatunk a szélerőmű flotta nagysága alapján felálított rangsorban - derül ki a Wind Europe iparági szervezet jelentéséből. A járványhelyzet miatt a turbinagyártásban és -összeszerelésben jelentkező zavarok ellenére sem esett vissza a szélerőművek telepítésének intenzitása 2020 első félévében Európában. A kihívásos gazdasági környezetben rekordnak számító 14,3 milliárd eurót sikerült az iparágnak bevonnia új szélerőműparkok finanszírozására, miközben a kontinesen működő turbinák rekord mennyiségű villamos energiát termeltek.

Tovább a teljes cikkre...

 

A járvány alatt a megújuló energiaforrások vették át a hatalmat az EU-ban

Szó sincs róla, hogy a koronavírus-járvány jót tett volna az energetikai átállásnak, az áramtermelésben mégis érdekes fordulat következett be az elmúlt hónapokban.

Tovább a teljes cikkre...

 

MEKH Energiakövetek 2020: Új év, új témák

Az energiagazdálkodás, a polimerek fontossága és az energiatudatosság, a hulladék mint energia, illetve az atomenergia témakörében elkészített óravázlatok nyertek a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) Energiakövetek 2020 pályázatán.

Tovább a teljes cikkre...