Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Idén indulhat a cseh-szlovák-magyar-román közös árampiac

A cseh-szlovák-magyar-román elektromos energia piac-összekapcsolás éles indulása 2014 utolsó negyedévében várható. A konglomerátum teljesen kompatibilis lesz az egységes Európai Belső piaccal.

2014 januárjában a négy ország szervezett villamosenergia-piac működtetői (PX) sikeresen végrehajtották a szükséges felkészülési lépéseket, hogy saját IT infrastruktúrájukra implementálhassák a regionális áralapú piac-összekapcsolási (Price Coupling of Regions – PCR) megoldást, annak érdekében, hogy az teljesen kompatibilis legyen a célmodellként definiált egységes Európai Belső Piaccal (IEM). Ez elengedhetetlen annak érdekében, hogy az összehangolt másnapi kereskedésű európai villamosenergia-piacok átfogó uniós célja megvalósuljon.

Amíg az OTE 2013 márciusa óta teljes jogú tagsággal rendelkezik a PCR kezdeményezésben, a HUPX, OPCOM és OKTE a szükséges beszerzési eljárás lefolytatása során választotta ki szolgáltatásnyújtóját a PCR megoldásra. A PCR hét európai villamos energia tőzsde kezdeményezése, amely egy egységes piac-összekapcsolási megoldást nyújt a másnapi villamosenergia-piacokon az árak kiszámítására Európa szerte és a határkeresztező kapacitás allokálására másnapi időtávon.

A négy ország átviteli rendszerirányítói (TSO) megegyezésre jutottak a TSO Menedzsment Funkció (mTMF) rendszerarchitektúráját illetően. Az mTMF biztosítja a közös TSO tevékenységek hatékony kezelését, valamint működteti az átviteli rendszerirányítók és a villamos energia tőzsdék közötti kommunikációs csatornát. A működés megkezdését követően az mTMF egy olyan a régiók közötti piacintegrációt támogató univerzális platformot biztosít majd, amely nyitott lesz más piacok irányába történő bővítésre is.

A projekt előrehaladása alapján, az Irányító Bizottság jóváhagyta a 4M MC 2014 vége előtti éles indulásának tervét, annak érdekében, hogy az összekapcsolt piacok által nyújtott előnyökből mielőbb részesülhessenek az érintett piaci szereplők. A 4M MC Projekt várhatóan növeli majd a likviditást, a hatékonyságot és a társadalmi jólétet az összekapcsolt piacokon.

Ahogy abban az ötoldalú piac-összekapcsolási Irányító Bizottság augusztusban megállapodott, a lengyel felek (szervezett villamosenergia-piac (TGE), átviteli rendszerirányító (PSE) és szabályozó hatóság (URE)) megfigyelői státuszban vesznek részt a 4M MC Projektben annak érdekében, hogy teljes körű információt kapjanak a bővítési tevékenységekről ezzel segítve elő a további folyamatos integrációt. Az érintett felek rendszeresen nyújtanak majd tájékoztatást a 4M MC Projekt további előrehaladásról.