Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Két új ország csatlakozhat a régiós árampiachoz

A cseh-szlovák-magyar másnapi piacok tavalyi összekapcsolása után csatlakoznának a lengyelek és a románok is - olvasható a Mavir közleményében.

2013. július 11-én az öt ország energiaszabályozó hatóságainak (ERÚ, ÚRSO, MEKH, URE, ANRE), átviteli rendszerirányítóinak (EEPS, SEPS, MAVIR, PSE, Transelectrica) és szervezett villamosenergia-piacaik működtetőinek (OTE, OKTE, HUPX, TGE, OPCOM) képviselői közös szándéknyilatkozatot írtak alá Romániának és Lengyelországnak a már összekapcsolt cseh-szlovák-magyar másnapi villamosenergia-piachoz történő csatlakozásáról.

Magyarország, Szlovákia és a Cseh Köztársaság összekapcsolt másnapi villamosenergia-piacai (ún. CZ-SK-HU Market Coupling) 2012. szeptember 11. óta sikeresen működnek együtt. Románia és Lengyelország a csatlakozás mellett döntött, hogy részesülhessen az integráció előnyeiből, valamint hozzájáruljon az európai belső villamosenergia-piac kialakításához. A nemzeti villamosenergia-piacok európai célmodell szerinti összekapcsolása, azaz a másnapi piacok egyetlen közös árra törekvő összekapcsolása az átviteli kapacitások implicit allokálásával elősegíti a piacszervezés összehangolását, a határkeresztező kapacitások hatékonyabb kihasználását, támogatja a verseny kialakulását, segíti a stabilabb és egymáshoz közelítő nagykereskedelmi árak és a kedvezőbb piaci likviditás létrejöttét.

Az ötoldalúra bővülő piac-összekapcsolási projekt neve 5Market Market Coupling (5M MC), amelynek kialakítására az európai célkitűzésekkel és a várható uniós jogszabályi előírásokkal összhangban kerül sor, figyelembe véve az érintett piaci szereplők véleményét és igényeit is.