Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Naperőmű épül Pécsen

Az országban több naperőművet építő német cég hazai nagyvállalata Pécsen, egy rekultiváció alatt álló területen húzna fel egy hatalmas napelemmezőt. A vállalat az Alföldön a napokban indította el projektjeit. A szakértők szerint egyre növekvő ütemben várható a megújuló energiaforrások használata Magyarországon.

A németországi Sybac cégcsoport hazai leányvállalata a baranyai megyeszékhely belvárosától néhány száz méterre fekvő Tüskésrétet szemelte ki, hogy ott 7 megawattos naperőművet építsen, ami nagyjából kétezer család éves fogyasztását fedezné. A közel 200 hektáros Tüskésréten korábban a pécsi erőműből származó hamut, pernyét rakták le, amelynek részbeni rekultivációja már megtörtént, nagyjából 50 hektárnyi területen viszont még hátravannak a munkálatok. A korábbi tervek szerint mindez úgy történne, hogy az itteni tavat kibővítenék úgy, hogy a kinyert földdel takarnák le a rekultiválandó területet – a feladatot 2014 decemberéig kell elvégezni. A Sybacnak nagyjából 20 hektárra van szüksége.
Lévai Béla ügyvezető szerint az igénybe vehető terület mérete függ az uniós forrásoktól is, valamint attól, hogy a szolgáltatóval milyen megállapodást sikerül kötniük az áram átvételére. A cégvezető szerint már tárgyalásokat folytattak az önkormányzattal, hiszen Pécs a napsütéses órák számát illetően nagyon jó adottságokkal bír.

A vállalat azonban nem csak a Dunántúlon terjeszkedik, az Alföldön több munkájuk is elindult augusztusban. Az utóbbi munkákat irányító Sarkadi Gábor szerint az ópusztaszeri, a balástyai projektjeik egyenként több mint 300 millió forintba kerülnek, amelyekhez az Új Széchenyi-terv keretében nyertek el nagyjából 630 milliós támogatást. Az itteni erőművek a pécsinek csak „kistestvérei”, hiszen 499 kilowattos teljesítményűek lesznek, amihez 1996 darab napkollektorra van szükség.