Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Régi-új kézben az Elmű-ÉMÁSZ

Új közvetlen többségi tulajdonosa van az Elmű Nyrt.-nek és az ÉMÁSZ Nyrt-nek. A változás mégsem nagy horderejű, mert az előbbi cég 54,24, illetve az utóbbi 54,24 százaléka ezentúl is ott lesz, ahol eddig volt: az RWE csoportban. Az ügyletre azért került sor, mert átszervezik az esseni RWE-konszernt is.

Az említett hányadok az RWE Energytől az RWE International SE-hez kerülnek. A változáshoz már előzetesen hozzájárult a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal, amely júliusban rábólintott a két hazai áramszolgáltató egy hasonló átalakításához is, szintén az RWE átalakításával összefüggésben. Az Elmű és az ÉMÁSZ közel negyede-negyede a szintén németországi ENBW Trust E. V.-é, és tulajdonos benne az MVM Zrt. is.

A mostaninál sokkal nagyobb súlyú bejelentésre is vár a piac a cégpáros kapcsán, egyelőre hiába. Egy tavaly május végi szándéknyilatkozat szerint ugyanis – amelyet a magyar kormány és a német RWE írt alá – az Elműnek és az ÉMÁSZ-nak már el kellett volna adnia egyetemes szolgáltatási üzletágát a Magyar Fejlesztési Banknak (MFB). Erre alapozva 2015 végén, de legkésőbb 2016 elején el kellett volna indulnia az állami egyetemes áramszolgáltatásnak. Szintén az MFB-hez kellett volna (vagy kellene) kerülnie az Elmű-ÉMÁSZ DSO (elosztóhálózat-üzemeltetés) üzletága 49 százalékának is. E cég több mint 46 ezer kilométernyi kis- és középfeszültségű villamosenergia-hálózatot üzemeltet csaknem 20 ezer négyzetkilométeren, mintegy 2,2 millió fogyasztási helyet látva el villamos energiával.

A cégpáros készült is a váltásra: a múlt évben visszaadták egyetemes szolgáltatói engedélyüket, érintett tevékenységüket pedig áttestálták a tavaly december óta aktív – és majd eladható – Elmű-ÉMÁSZ Energiaszolgáltató Zrt.-re. Az új cég tavalyi, egyetlen aktív hónapja alatt 12,2 milliárd forintos árbevétel mellett 2,1 milliárdos veszteséget produkált. Az Elmű és az ÉMÁSZ ezenfelül kiköltöztette ügyfélszolgálati cégét a III. kerületi Kunigunda utcába, és kivette belőle osztalékként a tavaly keletkezett nyereségét. A szándéknyilatkozat szerint az MFB által alapított állami közműholding, az Első Nemzeti Közműszolgáltató (ENKSZ) két lépcsőben jutna hozzá az Elmű és az Émász ügyfélszolgálati üzletágához.
Ahhoz, hogy a szándéknyilatkozatban foglaltak megvalósulhassanak, kormányhatározatnak kellene születnie, ám ez még várat magára.

Az ENKSZ portfóliója egyelőre a Főgázból és a GDF Suezből átnevezett Észak-Dél Regionális Földgázszolgáltatóból áll. A Főgáz szeptember végéig átveszi az utolsó nagy, hazai gázszolgáltató, a Tigáz lakossági ügyfeleit is, ekkortól lényegében egyedül uralja a földgáz hazai egyetemes szolgáltatását. A holding „áramlába” tehát még hiányzik, és a távhő is csak formálódik. Egy májusi bejelentés szerint az ENKSZ átvilágítja – és talán meg is veszi – a hódmezővásárhelyi távhőcéget, és akár a következő fűtési idény előtt is megkezdheti a szolgáltatást Csongrád megye több városában. Hasonlóról egyeztetett a szegedi IKV Zrt.-vel is.