Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Új áramszolgáltató jön Magyarországra: GECX a neve

Nem biztos, hogy a lehető legjobban sikerült a cég névválasztása, de így toppan be a magyar árampiacra egy dúsgazdasg arab család. A GECX nem csak az energia-, hanem a pénzpiacon is globális szerepre tör.

A szaúdi Rajhi família a világ egyik leggazdagabb arab családja. A Forbes leggazdagabb arab Top100-as listáján öt családtag is szerepel.

A milliárdos család most úgy döntött, Magyarországon villamosenergia-brókerségbe kezdene. Már be is jegyezték vállalkozásukat, amelynek a neve: GECX Group Hungary Kft. – amely áramszállítással és -elosztással is foglalkozna. A vg.hu szerint a kft. közvetlen tulajdonosa a genfi székhelyű Global Energy & Commodities Exchange Group Hoding SA, melynek Csehországban, Görögországban, az Egyesült Királyságban, Olaszországban és Dubajban vannak irodái, és vezető szeretne lenni az áru- és pénzpiaci brórek között.

A GECX Group a globális energia-, áru- és pénzpiaci ügyletekkel foglalkozó, szaúdi Al Rajhi-csoport része. Utóbbi – nemzetközi holdingvállalatként – a gazdaság számos területén aktív, így a pénzügyi és biztosítási szolgáltatásokban, az ingatlanpiacon, a szórakoztató- és a közlekedési iparban, a vendéglátásban, az idegenforgalomban, emellett van saját légitársasága és több iparvállalata. Kínál a muszlim saria törvénykezésnek megfelelő szolgáltatást is.

A Rajhi család fő erőssége azonban a bő ötven éve alapított iszlám bank. Hálózata világviszonylatban is a legnagyobb. Az Al-Rajhi bank tőkéje 2014-ben még 16,25 milliárd szaúdi riál, azaz 390 milliárd euró volt, az idei, első negyedévben azonban már ennek több mint a duplája.