Keresés űrlap

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Budapesten tárgyalt a Gazprom elnöke

Budapesten tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel Alekszej Miller, a Gazprom elnöke szerdán - tájékoztatta csütörtökön az MTI-t az orosz állami energetikai cég. Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője közölte, az este, az Országházban folytatott megbeszélésen ezúttal semmilyen megállapodás aláírására nem került sor.

A sajtófőnök hozzátette: a tárgyalások - amelyeknek a magyar kormányzat részéről Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a felelőse - a korábban elhatározott menetrendnek megfelelően, jó ütemben zajlanak, ezt a felek a tegnapi tárgyaláson is leszögezték.

A folyamatban lévő tervezési, terepfelmérési munkálatok magukba foglalják a környezeti hatásvizsgálatot is. A Gazprom sajtóközleménye szerint a jövő év első negyedében elkészülnek a műszaki dokumentációval, és meghatározzák a gázvezeték magyarországi szakaszának nyomvonalát.

A társaság közleménye szerint a Déli Áramlat magyarországi szakaszának tervezéséről megállapodás született a Gazprom és az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. 50-50 százalékos tulajdonában lévő South Stream Transport Hungary Zrt. és egy, tervező cégekből álló nemzetközi konzorcium között, a cég közleménye azonban nem közli a nemzetközi konzorcium nevét.

A Déli Áramlat 229 kilométer hosszú magyarországi szakasza és egy gáz-kompresszorállomás a tervek szerint Hercegszántó és Tornyiszentmiklós között épül meg, amelyen keresztül Magyarország évente mintegy 30 milliárd köbméter orosz földgázt kapna. A Gazprom közleményében szerepel: 2017 elejétől jutna el az első gázszállítás Magyarországra.

A társaság tájékoztatása szerint Alekszej Miller és Orbán Viktor a tárgyaláson megerősítették: a gázvezeték magyarországi szakaszának építését 2015 áprilisában kezdik meg. Az orosz állami cég első embere elmondta, hogy a Déli Áramlat építése a tervek szerint halad. Oroszországban, Bulgáriában és Szerbiában már megkezdődtek a munkálatok.

A mintegy 2400 kilométeres vezetékrendszer, amely Ukrajna megkerülésével Bulgárián, Szerbián, Magyarországon és Szlovénián keresztül halad és az olasz Tarvisio a végpontja, ezen országokba, valamint Szerbiából Horvátországba és Bosznia-Hercegovinába is eljuttatja az orosz földgázt. A tervek szerint Bulgáriából Macedóniába is építenének egy elágazást és Törökország, valamint Görögország is kapna a bolgár szakaszból orosz gázt.

A Gazprom sajtószolgálata emlékeztetett rá, hogy a Déli Áramlat magyarországi szakaszát orosz-magyar kormányközi megállapodás alapján építik és a magyar kormány nemzeti jelentőségű beruházásnak minősítette a projektet. A Gazprom és az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. képviselői idén márciusban egyeztették a beruházás 2017-ig szóló megvalósítási tervét.