Keresés űrlap

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Heti lapszemle - 21. hét

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal

 

 

 

A koronavírus hatásai az energiapiacokra: minden kiszámíthatatlanná és bizonytalanná vált

A világ energiaigényének visszaesése felülmúlta a 2008-2009-es válság hatásait, de még az I. és a II. olajválsággal kapcsolatos visszaesés mértékét is - jelentette ki Nagy Zsuzsa a Portfolio és a Magyar Gépjárműipari Egyesület közös szakmai online konferenciáján. Az E.ON Energiamegoldások Kft. villamos energia és földgáz beszerzési vezetője beszélt továbbá arról is, hogy a koronavírus-járvány miatt kiszámíthatatlanná és bizonytalanná váltak az energiapiacok.

Tovább a teljes cikkre...

 

Rekordok és negatív áramár – egy napsütéses tavasz tanulságai

2020 tavasza számos érdekes helyzetet eredményezett az árampiacon a csökkenő kereslet és a megújuló áramtermelés növekedése miatt, melyek tanulságul szolgálhatnak arra, mi vár a hazai erőművekre, kereskedőkre, fogyasztókra és a rendszerirányítóra a következő években.

Tovább a teljes cikkre...

 

Éjszaka (is) termel a fordított napelem

Ugyan a napelem nem csupán a napfény, hanem bármilyen megfelelő fényspektrummal rendelkező fényforrás esetén képes elektromosságot előállítani, az mindenképpen figyelemre méltó, ha ez a folyamat éjszaka történik. Az ötlet mögött álló professzor (Jeremy Munday) és tanítványa (Tristan Deppe) meglepő magyarázattal szolgál: ezek az újfajta elemek a fény elnyelése helyett fényt bocsátanak ki, ilyenkor az áram ellentétes irányban halad ugyan, de még mindig energiát termel. A fizika ugyanaz, csak épp eltérő anyagot kell használni. A rendszer azon a fizikai törvényszerűségen alapszik, hogy egy test hőt ad le, amennyiben a környezete hidegebb nála.

Tovább a teljes cikkre...

 

A világ első úszó atomerőműve megkezdte a kereskedelmi üzemet

2020. május 22-én megkezdte teljes körű kereskedelmi üzemét a világ első úszó atomerőműve, amely a Roszatomhoz tartozó, az orosz atomerőműveket üzemeltető Roszenergoatom vállalat projektjeként valósult meg.

Tovább a teljes cikkre...

 

Multik kérik a kormányokat: ne csak a gazdaságot, a klímát is mentsék meg

Miközben a kormányok világszerte a koronavírus-járvány következtében kialakult válságból kivezető gazdaságösztönző intézkedéseket tervezik, több mint 150 nagyvállalat, köztük a Bayer, a Colgate Palmolive, az EDF, a Nestlé, az Unilever, a Vodafone, a Vattenfall és egyetlen magyarként a Magyar Telekom közös nyilatkozatban szólították fel a világ kormányait arra, hogy a mentőcsomagokat igazítsák a klímaváltozással kapcsolatos legfrissebb tudományos eredményekhez.

Tovább a teljes cikkre...