Keresés űrlap

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Heti lapszemle - 34. hét

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal.

 

 

 

Indiai olajipari vállalatot vásárolt a Rosznyeft

Az orosz Rosznyeft által vezetett befektetői konzorcium lezárta az indiai Essar Oil megvásárlását – jelentette be hétfőn a második legnagyobb indiai olajipari vállalat anyavállalata, az Essar Energy. A 3500 üzemanyagtöltő állomással rendelkező és az ország legnagyobb finomítóját is üzemeltető olajipari cég 12,9 milliárd dolláros akvizíciója a legnagyobb külföldi közvetlen tőkebefektetésnek számít Indiában.

Tovább a teljes cikkre...

 

Hét és fél milliárd dollárért vásárol be a Total az olajpiacon
A Total, a világ egyik legnagyobb olajvállalata 4,95 milliárd dollárt fizet a dán Maersk gázüzletágáért részvényátruházással, emellett átvállalja a Maersk 2,5 milliárd dolláros adósságállományát. A Maersk amúgy is leválasztotta volna energia-üzletágát. A Maersk dán konglomerátum tegnap bejelentette, hogy eladja olaj- és gázüzletágát a francia Total olajvállalatnak. A 7,45 milliárd dolláros üzlet hírére mindkét vállalat árfolyama emelkedett, a Maersk papírjai 3,5 százalékkal, a francia vállalatéi 0,25 százalékkal.
 
 
 
Kína bevásárolná magát az orosz olajipari vállalatba?
A CEFC kínai beruházási csoport nem erősítette meg, de nem is cáfolta a Reuters hírügynökségnek azt a korábbi értesülését, miszerint tárgyalásokat folytat részesedés vásárlásáról a Rosznyefty (Rosneft) orosz olajipari cégben. A kínai cég a TASZSZ hírügynökséggel kedden azt közölte, hogy „jelenleg nincs publikálásra érett hír”. Egyben arra kérte az orosz hírügynökséget, hogy kövesse a CEFC honlapját.
 
 
 
Két hónap és újra elszállhat az olajár
Két meglepetés érkezhet októberben, ami végre elmozdítja az olajat az 50 dollár / hordós érték körülről - állítja az RBC Capital Markets nyersanyagpiaci vezető elemzője. Helima Croft úgy véli, hogy az egyik ilyen tényező a venezuelai olajóriás, a Petroleos de Venezuela SA csődje lehet, az állami tulajdonban lévő vállalat kitermelése ugyanis az olajárak összeomlása óta folyamatosan csökkent. Közben az olajcégnek mintegy 3,5 milliárd dolláros adósságot kell törlesztenie október-november környékén. Könnyen lehet, hogy nem tudják ezt kifizetni és csődöt jelentenek - véli a CNBC-nek nyilatkozó elemző.
 
 
 
Extrém áramárak jöhetnek - Az elektromos autók jelentik a legnagyobb kérdést
A következő évtizedekben egyre többször alakulhatnak ki rendkívül magas, illetve rendkívül alacsony árak az Európai Uniós villamos energia piacain, elsősorban a megújuló energiaforrások részarányának emelkedése miatt. Ez ugyanakkor jó piaci lehetőségeket teremt majd a hálózati szintű energiatárolási megoldások számára. A villamos energia iránti kereslet, az árak, és az energiamix alakulását alapvetően befolyásolhatja, hogy az elektromos járművek milyen tempóban hódítják meg a piacot: jelenleg ez jelenti az egyik legfontosabb bizonytalansági tényezőt az európai áramszektor kilátásait illetően - derül ki az EU Energy Outlook 2050 című kitekintésből.
 
 
 
Kilőtt az olaj
Jellemzően negatív hangulatban telt ma a kereskedés a tengerentúlon, miután Trump több olyan kijelentést is tett a Kanadával és Mexikóval kötött szabadkereskedelmi egyezménnyel kapcsolatban, aminek a befektetők nem örültek túlságosan. Mindeközben az olaj ára szárnyalásba kezdett.