Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Az energiahatékonyság javítja a versenyképességet is

Az energiahatékonysági fejlesztések a vállalati szektor versenyképességének növelésében, a gazdaság karbonmentesítésében lényeges szerepet játszanak – mondta Marczinkó Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára hétfőn az energiatudatos, mérhető energia megtakarítást elért vállalatokat elismerő Virtuális erőmű program díjátadó ünnepségén.

Hangsúlyozta, a program összhangban áll a magyar kormány gazdaságpolitikai irányelveivel, az energiahatékonyság ösztönzésével.
A helyettes államtitkár kiemelte, az ipar a gazdaság fenntarthatóságának fontos támasza, az iparstratégiát tartalmazó Irinyi tervben hangsúlyt kap az energiahatékonyság növelése.
Marczinkó Zoltán az Energiatakarékossági Világnaphoz kötődő ünnepségen felidézte, hogy a magyar kormány több éve dolgozik az elektromos közlekedés fejlődését szolgáló szabályozáson. A Jedlik Ányos terv alapján szeretnék elérni, hogy 2020-ra 30 ezer, tisztán elektromos hajtású autó közlekedjen a magyar utakon.
A helyettes államtitkár jelezte: nagy az érdeklődés az elektromos hajtású autók közlekedését ösztönző pályázat iránt.
Marczinkó Zoltán szólt arról is, hogy a magyar gazdaság növekedése stabil, hosszú távon is fenntartható, a kedvező makrogazdasági mutatók a feszes költségvetési politikának, a fogyasztás növekedésének tudhatók be.
Szili Katalin, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tiszteletbeli elnöke, a Virtuális erőmű program fővédnöke az energiahatékonyság fontosságára mutatott rá, a 2011-ben indult programban célul jelölték meg, hogy 2020-ra 200 megawattos virtuális erőmű jöjjön létre, a jelenlegi állás szerint ez a mutató már meghaladta a 120 megawattot.
Mezősi Balázs, a programot működtető szervezet, a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. operatív igazgatója elmondta, ha a programban 2011. óta összegyűlt virtuális energia valódi lenne, akkor az ország 10. legnagyobb hazai erőművéről lehetne beszélni.
A programban továbbra is kiemelten kezelik a kis- és középvállalatok energiahatékonysági és megújuló energetikai fejlesztéseinek szakmai támogatását, emellett fontos szerepet szánnak a jövő gazdasági szereplőinek, a tanulók szemléletformálásának, valamint a gazdasági környezetet nagyban meghatározó önkormányzatok fenntarthatósági szakmai támogatásának – tette hozzá Mezősi Balázs.
Az ünnepélyes díjátadón Energiahatékony Mentor Vállalat díjat kapott a Cothec Energetikai Üzemeltető Kft.
Az Energiahatékony Vállalat címet a Budapesti Főtáv, a Continental Automotive Hungary, a Flex-Coop Kft. és a Zala Megyei Fejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. nyerte el.
Az Energiatudatos Vállalat díjat a BKV mellett a Pálos Vendégház vihette haza.
Egyéni díjat kaptak az Audi, a Főtáv, a Get Energy, a Semmelweis Egyetem és az Magyar Tudományos Akadémia képviselői.
Az Energiatudatos Iskolákért Program díjazottja a Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, a Székesfehérvári Vörösmarty Mihály Általános Iskola, a Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Szakgimnáziuma, és az Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola.