Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Budapesten tárgyalt a Gazprom elnöke

Budapesten tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel Alekszej Miller, a Gazprom elnöke szerdán - tájékoztatta csütörtökön az MTI-t az orosz állami energetikai cég. Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője közölte, az este, az Országházban folytatott megbeszélésen ezúttal semmilyen megállapodás aláírására nem került sor.

A sajtófőnök hozzátette: a tárgyalások - amelyeknek a magyar kormányzat részéről Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a felelőse - a korábban elhatározott menetrendnek megfelelően, jó ütemben zajlanak, ezt a felek a tegnapi tárgyaláson is leszögezték.

A folyamatban lévő tervezési, terepfelmérési munkálatok magukba foglalják a környezeti hatásvizsgálatot is. A Gazprom sajtóközleménye szerint a jövő év első negyedében elkészülnek a műszaki dokumentációval, és meghatározzák a gázvezeték magyarországi szakaszának nyomvonalát.

A társaság közleménye szerint a Déli Áramlat magyarországi szakaszának tervezéséről megállapodás született a Gazprom és az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. 50-50 százalékos tulajdonában lévő South Stream Transport Hungary Zrt. és egy, tervező cégekből álló nemzetközi konzorcium között, a cég közleménye azonban nem közli a nemzetközi konzorcium nevét.

A Déli Áramlat 229 kilométer hosszú magyarországi szakasza és egy gáz-kompresszorállomás a tervek szerint Hercegszántó és Tornyiszentmiklós között épül meg, amelyen keresztül Magyarország évente mintegy 30 milliárd köbméter orosz földgázt kapna. A Gazprom közleményében szerepel: 2017 elejétől jutna el az első gázszállítás Magyarországra.

A társaság tájékoztatása szerint Alekszej Miller és Orbán Viktor a tárgyaláson megerősítették: a gázvezeték magyarországi szakaszának építését 2015 áprilisában kezdik meg. Az orosz állami cég első embere elmondta, hogy a Déli Áramlat építése a tervek szerint halad. Oroszországban, Bulgáriában és Szerbiában már megkezdődtek a munkálatok.

A mintegy 2400 kilométeres vezetékrendszer, amely Ukrajna megkerülésével Bulgárián, Szerbián, Magyarországon és Szlovénián keresztül halad és az olasz Tarvisio a végpontja, ezen országokba, valamint Szerbiából Horvátországba és Bosznia-Hercegovinába is eljuttatja az orosz földgázt. A tervek szerint Bulgáriából Macedóniába is építenének egy elágazást és Törökország, valamint Görögország is kapna a bolgár szakaszból orosz gázt.

A Gazprom sajtószolgálata emlékeztetett rá, hogy a Déli Áramlat magyarországi szakaszát orosz-magyar kormányközi megállapodás alapján építik és a magyar kormány nemzeti jelentőségű beruházásnak minősítette a projektet. A Gazprom és az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. képviselői idén márciusban egyeztették a beruházás 2017-ig szóló megvalósítási tervét.