Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Ismét hatalmas veszteséget jelentett a Tigáz

A tegnapi közgyűlést követően a Tigáz nyilvánosságra hozta a 2013-as működésére vonatkozó számait. Az egyik legnagyobb hazai gázszolgáltató közel 36 milliárd forintos veszteséget könyvelt el az elmúlt évre. A cég nem fizet osztalékot. 

A cég honlapján megjelent rövid közlemény szerint a közgyűlés elfogadta a Tigáz éves beszámolóját. E szerint a legnagyobb lakossági ügyfélkörrel rendelkező gázszolgáltató 2013-ban üzemi szinten -16,08 milliárd forintot mutatott ki, míg a nettó eredménye -35,85 milliárd forintot volt.

A társaság egyben beszámolt arról is, hogy 2013-ban összesen 1 093 településen látott el elosztói (hálózati) tevékenységet. Az egyetemes szolgáltatásban összesen 1,2 milliót fogyasztót látott el a vállalat, amely részére összesen 1,319 milliárd köbméter földgázt értékesített.

A társaság már az elmúlt években is jelentős veszteségeket könyvelt el, ami miatt többen azt gondolták, hogy a Tigáz lehet az első olyan közműszolgáltató, amelyik állami tulajdonba kerülhet. Ezt a vélekedést erősítette az is, hogy még 2012 végén a kisebbségi tulajdonos RWE értékesítette az üzletrészét a többségi tulajdonos olasz Eni számára, amelyet többen úgy értékeltek, hogy a felek az államnak történő értékesítést készítik elő. Ezt követően azonban már egyre ritkábban merült fel a kelet-magyarországi gáztársaság "államosításának" ügye. Az állam az elmúlt időszakban a Főgáz és az E.ON lakossági tevékenységeinek a megvásárlására fókuszált.