Keresés űrlap

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Közös céget alapít a Magyar Telekom és a MET

A Magyar Telekom bejelenti, hogy az egyik vezető regionális integrált energia-kereskedelmi társasággal - a MET Holding AG-vel - megállapodást írt alá az üzleti energia ügyfeleket kiszolgáló vegyesvállalat (joint venture) alapításáról - olvasható a társaság BÉT-en közzétett közleményében.

Az együttműködés a Magyar Telekom és a MOL - amely jelentős tulajdonosi hányaddal rendelkezik a MET csoportban - 2013 júliusában létrejött stratégiai megállapodásán alapul. A joint venture elsődleges célja a Magyar Telekom és a MET csoport üzleti ügyfeleinek nyújtott energia szolgáltatási tevékenység fejlesztése és optimalizálása.
A felek jelentős lehetőséget látnak a partnerségből eredő szinergiák kihasználásában, amit elsősorban a kedvezőbb méretgazdaságosság és a felek közötti kockázatmegosztás vezérelhet. A joint venture létrehozásával az üzleti földgáz és villamos energia felhasználók kiszolgálása középtávon megszűnik a Magyar Telekomnál, mivel az ellátást a közös vállalat fogja biztosítani.
Az üzleti ügyfélszegmensnek kínált energiaszolgáltatásban történő változás nem lesz hatással a Magyar Telekom által a lakossági felhasználók részére nyújtott energiaszolgáltatásra. A joint venture-t 50-50%-os tulajdonosi aránnyal és az irányítási struktúrában kiegyensúlyozott jogkörökkel hozzák létre a felek. Ebből adódóan a joint venture működésének megkezdését követően az üzleti ügyfeleknek nyújtott energiaszolgáltatási tevékenység nem kerül majd konszolidálásra a Magyar Telekom csoport eredményében, hanem a vegyes vállalat eredményének 50%-a fog EBITDA alatti tételként megjelenni.
Ennek következtében a Magyar Telekom 2017-re a korábban vártnál arányosan alacsonyabb árbevételre számít kb. 35-40 milliárd forinttal, azaz a 2014. évi 626,4 milliárd forint bevételhez képest hozzávetőlegesen változatlan lesz. A tranzakció lezárásához, amelyre várhatóan 2015. második felében kerül sor, az érintett hatóságok jóváhagyása is szükséges.