Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Nagyon lepontozták Magyarországot a klímavédelemért folytatott harcban

Mindössze 3 európai uniós ország folytat a Párizsi Klímaegyezménnyel teljesen összhangban lévő politikát, Magyarország teljesítménye e téren gyenge - állapította meg a Transport & Environment és a Carbon Market Watch közösen publikált jelentése. 

Az egyes európai országok részéről tett ambiciózus vállalások és győzelmi jelentések ellenére az EU-tagok többségének klímavédelmi erőfeszítései elmaradnak a Párizsi Klímacsúcs Erőfeszítés-megosztási Rendeletben (Effort Sharing Regulation, ESR) megfogalmazottaktól.

Bár a szabályok elsősorban a 2020-as évtizedben követendő klímapolitikáról szólnak, mint az EU legerősebb klímapolitikai fegyvere, a tagállamok együttműködésében kialakított ESR jó viszonyítási alapot jelent az aktuális politikák megítéléséhez. Az értékelést kormányzati, hivatalos, az Európai Bizottság felé is szolgáltatott dokumentumok alapján végezték el a jelentés készítői, akik azt vizsgálták, hogy hogyan állnak az országok a kiindulási állapot, az uniós emisszió-kereskedelmi rendszer (ETS), a földhasználat, a kitűzött cél, illetve a területre vonatkozó kormányzati teljesítmény tekintetében.

Eleve vitatott, hogy a Párizsi Klímaegyezmény egyáltalán alkalmas-e arra, hogy megelőzze a drámai mértékű klímaváltozást, a klímaharc sikerét pedig méginkább kétségessé teszi, hogy jelenleg mindössze Svédország, Franciaország és Németország folytat a megállapodással összhangban lévő politikát. Sőt, a lehetséges kiváló értékelést egyetlen ország sem érdemelte ki, Svédország jó, Német- és Franciaország pedig mérsékelt teljesítményt nyújtott a jelentés összeállítói szerint.

A lista második felében, a leggyengébben teljesítők között Lengyelországot, Romániát, Litvániát, Lettországot, Csehországot, Horvátországot, Spanyolországot és Olaszországot találjuk. A fölöttük rangsorolt országok - így a lehetséges 100-ból 22 pontot elérő Magyarország - sem lehetnek azonban elégedettek teljesítményükkel, már csak azért sem, mert nagy részük a jelentés szerint elszámolási trükkökkel, például nem valós bázisadatokkal dolgozva érte el a közepes-elégséges eredményt.

A jelentés megállapítja, hogy az országok többsége a más területeken is megszokott sajátos értelmezésekkel és a jogi kiskapukat kihasználva folytatja a "business as usual" politikáját. Miután pedig a problémák egy része az EU struktúrájából ered, a jelentés készítői szkeptikusak a Párizsi Klímaegyezmény vállalásainak teljesülését illetően.